Informacje

Komisja Zarządzająca Funduszami Promocji Mięsa Drobiowego powinna reagować na „czarny pijar” przeciwko intensywnej produkcji drobiu.

Producenci pytają : Czy autorzy i realizatorzy kampanii „ Ciesz się smakiem i zdrowiem – wybieraj drĂłb” są świadomi,  że w ostatnim tygodniu ruszyła w mediach zapowiadana od połowy kwietnia br.  antypromocja  przeciwko kurczakom rzekomo „faszerowanym antybiotykami i hormonami."
Jest to  reakcja mediĂłw na wiadomości o zamiarach prowadzenia przez branże mięsne promocji : „
Teraz czeka nas zmasowana kampania producentĂłw mięs – rolnicy stworzyli specjalny fundusz na promocję swoich produktĂłw. W tym to się już chyba nie połapiemy.”

Ostrzegaliśmy przed tą antykampanią 19.04.2011,  w artykule : „Kampania „wiem co jem” wyprzedza Komisję Zarządzającą Funduszami Promocji Mięsa Drobiu”
http://www.kipdip.org.pl/article/id/585

Pierwszy Portal Rolny przedrukował 25 czerwca 2011 z portalu Wirtualna Polska artykuł pt. "Dobre mięso czyli jakie ? Białe czy czerwone ?” http://www.ppr.pl/index.html
Treść tego artykułu to nic innego jak instruktaż - przestroga przed spożywaniem mięsa drobiu: „Jakie mięso jest najzdrowsze ? Powszechnie uważa się za takie mięso drobiowe, ktĂłre jest najmniej tłuste. Jednak trzeba uważać. Kurczaki w większości są hodowane na sterydach, kaczki podobnie. Warto pamiętać też, że mięso gęsi i kaczki należy do mięs czerwonych, obciążone jest tymi samymi   
wadami co wieprzowina.”

Podobne treści szkalujące produkcję drobiu i jaj zawiera artykuł „ Wielkie żarcie mięsa” opublikowany w dniu 22 czerwca 2011 r. w Gazecie Wyborczej ( Gazeta na Święto) w dziale Nauka :
http://wyborcza.pl/55,76498,9831636,,,,9830148.html

Na stronie
www.ppr.pl pod artykułem „ Dobre mięso czyli jakie?” zamieszczony został następujący komentarz producenta drobiu :
„Ten co napisał o drobiu żywionym sterydami powinien chyba najpierw się trochę
dokształcić, to kolejna informacja po tym jak się pisze o drobiu żywionym hormonami. Jestem hodowcą i jak czytam takie głupoty, to mnie skręca. Po co powstał fundusz promocji mięsa drobiowego, na ktĂłry czy chcemy czy nie płacimy kasę, a tu takie bzdury?"

O konieczności przeciwstawienia się fałszywym informacjom, szkodzącym branży napisaliśmy 9.05.2011 r. w artykule : „Producenci domagają się, aby skierować do mediĂłw wnioski o sprostowanie nieprawdziwych informacji dotyczących rzekomego „Faszerowania drobiu antybiotykami i hormonami.” http://www.kipdip.org.pl/article/id/591

Artykuł ten zawiera informacje dla mediĂłw dotyczące zakazu dodawania do pasz antybiotykĂłw i hormonĂłw oraz kontroli prowadzonych przez Inspekcję Weterynaryjną, czy w produkcji nie stosuje się substancji niedozwolonych.