Informacje

Świetne wyniki ukraińskiego MHP

Świetne wyniki ukraińskiego MHP

GłĂłwnym motorem wzrostu w pierwszym pĂłłroczu tego roku był eksport – ogłosiła jedna z największych firm drobiarskich w Europie, ukraińska grupa MHP. W wynikach finansowych udostępnionych przez MHP wzrost eksportu wyniĂłsł 44 procent. Sprzedaż ogĂłłem wzrosła o 14 procent.

Rosnący eksport wynikał -  zdaniem przedstawicieli ukraińskiego giganta – tak ze wzrostu udziału sprzedaży zagranicznej w bieżącej sprzedaży, jak i ze zbywania zapasĂłw. MHP w pierwszym pĂłłroczu sprzedało do innych krajĂłw ponad 123 tys. ton mięsa drobiowego. Ukraińska spĂłłka informuje, że spektakularne wyniki eksportowe są pochodną konsekwentnego realizowania strategii firmy, ktĂłrej głĂłwnymi  założeniami są dywersyfikacja kierunkĂłw sprzedaży zagranicznej oraz staranny dobĂłr oferowanego asortymentu. MHP sprzedaje przede wszystkim do państw MENA (Bliski WschĂłd i pĂłłnoc Afryki) oraz do krajĂłw Unii Europejskiej.

Sprzedaż mięsa drobiowego ogĂłłem przez MHP wyniosła w pierwszym pĂłłroczu 2017 roku prawie 284 tys. ton. Średnia cena po jakiej Ukraińcy sprzedawali mięso była w ostatnich sześciu miesiącach o 18 procent wyższa niż w analogicznym okresie 2016 roku.