Informacje

USA: firmy drobiarskie zadowolone z cen i popytu

Z analizy sprawozdań finansowych amerykańskich producentĂłw mięsa drobiowego, ktĂłrą przeprowadziła Krajowa Izba ProducentĂłw Drobiu i Pasz wynika, że poprawiają się warunki na światowych rynkach mięsa drobiowego. Rośnie zarĂłwno popyt, jak i ceny.

Amerykańskie firmy chwalą rosnący eksport mięsa drobiowego. Zauważają także wzrost zainteresowania drobiem wśrĂłd konsumentĂłw na rodzimym rynku, szczegĂłlnie wśrĂłd klientĂłw sklepĂłw spożywczych. Branży sprzyjają także koszty pasz, ktĂłre w ocenie przedsiębiorstw z USA, ciągle są niskie. Te dobre warunki mają doprowadzić do tego, że jak zakłada jedna z firm, produkcja wzrośnie w trzecim i czwartym kwartale po około 11 -13 procent. Te wzrosty dotyczą oczywiście nie rynku, ale jednej z firm, ktĂłra zachęcona popytem otwiera nowe zakłady. Produkcja kurcząt rzeźnych ma się zwiększyć w Stanach Zjednoczonych o około dwa procent.

Branża drobiarska jest także zadowolona ze wzrostu cen. Z prezentowanych przez zakłady danych wynika, że ceny piersi kurcząt wzrosły o ponad 9 procent w porĂłwnaniu do zeszłego roku, ćwierci nĂłg zdrożały o więcej niż 17 procent, a skrzydełka o 5 procent. Co ciekawe, przez rok nie podrożały przetworzone produkty drobiarskie.