Informacje

Poultry Insider, wydanie z 16 kwietnia 2018

Poultry Insider, wydanie z 16 kwietnia 2018

Ukraina jest największym pozaunijnym odbiorcą polskiego mięsa drobiowego oraz największym kontrahentem zewnętrznym dla Unii Europejskiej. Z perspektywy całej Wspólnoty istotną rolę w odbiorze mięsa drobiowego odgrywają także Ghana, Hongkong oraz Filipiny. O tych, a także o wielu innych rynkach eksportowych z perspektywy możliwości powiększania polskiego eksportu piszemy w najnowszym numerze „Poultry Insidera”.

W zeszłym roku produkcja piskląt kaczych w Polsce biła rekordy i wprawiała w zdumienie fachowców. Ten rok rozpoczął się równie mocno. Szukając przyczyn popularności kaczek w „Poultry Insiderze” przyglądamy się szczegółom dotyczącym eksportu tego gatunku drobiu.

Tradycyjnie „Poultry Insider” rozpoczyna się od komentarzy dotyczących rynków skupu żywca brojlerów kurzych oraz rynku jaj. Oba te rynki nieco spadły w ostatnich dniach, ale każdy z nich wydaje się mieć przed sobą zupełnie inne perspektywy. Jakie? Wyjaśniamy w „Poultry Insiderze”.

W warstwie informacyjnej „PI”  poruszamy następujące tematy: amerykański gigant Perdue Farms stawia na żywność przetworzoną i ucieka od antybiotyków; rosnący popyt na produkty przetwórstwa jaj skłania do inwestycji; duże międzynarodowe korporacje drobiarskie starają się zadowolić ekologów; wzrost wielkości farm drobiarskichch w Stanach Zjednoczonych; Chiny: rosną ceny mięsa drobiowego; zasady halal trudniejsze do spełnienia.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.