Informacje

Poultry Insider, wydanie z 17 grudnia 2018

Poultry Insider, wydanie z 17 grudnia 2018

W ostatnich pięciu latach liczba kur nieśnych w Polsce wzrosła o ponad 10 milionów sztuk! Z tej wielkości około dwa i pół miliona stanowiły kury znoszące jaja w systemach alternatywnych. Jak dokładnie wygląda podział potencjału produkcyjnego, jak zmieniała się rzeczywistość fermowa w ostatnich dziesięciu latach oraz jaka jest dynamika zmian informujemy w naszej analizie zamieszczonej w najnowszym Poultry Insiderze. Raport obfituje w przejrzyste tabele oraz pozwalające na szybką orientację wykresy.

Wraz ze spadkiem cen skupu żywca brojlerów kurzych rozpoczęły się dyskusje o polskim handlu zagranicznym mięsem drobiowym. Wśród wielu pytań pojawia się i to, o wielkość importu z Ukrainy. Zostawiając liczby bezwzględne Czytelnikom Poultry Insidera możemy jedynie zdradzić, że przywóz mięsa drobiowego od naszych wschodnich sąsiadów wzrósł w pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku - w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku - o… 1250 procent!

Poultry Insider to także komentarze i przewidywania dotyczące rynku skupu kurcząt rzeźnych oraz rynku pierwotnego jaj. Oba te rynki rozpoczynają dziś ostatni pełny tydzień handlu w tym roku. Co się może zdarzyć? Przewidywania w Poultry Insiderze.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.