Informacje

Poultry Insider, wydanie z 21 stycznia 2019

Poultry Insider, wydanie z 21 stycznia 2019

Ceny importu do Polski ukraińskiego „fileta z kością” gwałtownie załamały się pod koniec zeszłego roku. Czy była to reakcja na to, co działo się na rynku skupu żywca kurcząt rzeźnych w naszym kraju, czy może polski skup dostosował się do poziomów cenowych oferowanych przez Ukraińców? To jedno z zagadnień, które staramy się rozstrzygnąć w naszym raporcie dotyczącym importu drobiu z Ukrainy do Unii Europejskiej, który jest zawarty w najnowszym wydaniu „Poultry Insidera”.

Eksport polskich przetworów jajecznych stanął na głowie! To, co do tej pory było niewielką częścią naszego wywozu zagranicznego stało się teraz elementem dominującym. Przyrosty eksportowe są zupełnie niezwykłe i nie przestają nas zadziwiać. O co konkretnie chodzi? O tym piszemy w Poultry Insiderze.

Bieżący numer PI zawiera oczywiście komentarze dotyczące naszych przewidywań co do przyszłego zachowania rynków: jaj oraz skupu żywca kurcząt. Sporo miejsca poświęcamy również ważnym wydarzeniom z sektora drobiarskiego na świecie.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.