Informacje

Poultry Insider, wydanie z 21 września 2020

Poultry Insider, wydanie z 21 września 2020

Produkcja mięsa drobiowego w Polsce, w czerwcu ruszyła z kopyta! Po majowych spadkach nie pozostał już nawet ślad. Ten ogólny trend nie dotyczy jednak wszystkich gatunków drobiu. Mocne spadki odnotowaliśmy w przypadku kaczek… Szczegółowe dane dotyczące produkcji mięsa drobiowego w Polsce oraz w innych europejskich krajach, z podziałem na poszczególne gatunki drobiu, przynosi najnowszy Poultry Insider.

W naszym cotygodniowym narzędziu analitycznym sporo miejsca poświęcamy także na raport dotyczący skali przywozu jaj konsumpcyjnych i przetworów z Ukrainy na rynki państw członkowskich Unii Europejskiej. Szczegółowo analizujemy z wykorzystaniem jakich mechanizmów celnych trafiają ukraińskie towary na rynek wspólnotowy. Czy kontyngenty bezcłowe przyznane w umowie stowarzyszeniowej tak naprawdę mają znaczenie? O tym w najnowszym raporcie Poultry Insidera.

Tradycyjnie, Poultry Insider otwierają komentarze dotyczące sytuacji na rynkach drobiarskich oraz najważniejsze branżowe informacje ze świata.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.