Informacje

Poultry Insider, wydanie z 3 października 2022

Poultry Insider, wydanie z 3 października 2022

Rekord w miesięcznej produkcji piskląt kurcząt rzeźnych znów padł. W sierpniu na rynku pojawiło się 129,2 mln piskląt. Dane o nakładach jaj wylęgowych sugerują, że we wrześniu będzie jeszcze lepiej. Tymczasem historia podpowiada, że październik będzie lepszy od września. Jeśli mamy rację to trzy rekordy pod rząd padną w tym roku. Dla porządku przypomnijmy także, że poprzedni szczyt miał miejsce w maju. To jeszcze strategiczne decyzje produkcyjne czy już szaleństwo? Warto także dodać, że import piskląt cały czas jest wysoki, a eksport słaby…

Co jeszcze dzieje się w najważniejszych drobiarskich wskaźnikach wyprzedzających czyli w danych o wylęgach piskląt i nakładach jaj wylęgowych? Jak przez ten pryzmat wyglada produkcja jaj, co z indykami i kaczkami? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w najnowszym wydaniu Poultry Insidera.

W naszym biuletynie analitycznym tradycyjnie zamieszczamy także komentarze dotyczące sytuacji na rynku skupu żywca kurcząt rzeźnych oraz rynku skupu jaj. W Poultry Insiderze znajdą Państwo również drobiarskie doniesienia ze świata.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.