Informacje

Poultry Insider, wydanie z 4 lipca 2022

Poultry Insider, wydanie z 4 lipca 2022

Najnowszy Poultry Insider zawiera dane o wylęgach piskląt za maj. W zeszłym raportowanym miesiącu, w kwietniu, mieliśmy rekord produkcji piskląt kurcząt rzeźnych. Pisaliśmy wtedy: „do tej pory rekordy wszech czasów w miesięcznych wylęgach kurcząt rzeźnych padały zwykle w październiku. Dobrymi miesiącami były też marce. Kwietnie należały do przeciętnych. Do tego roku. W kwietniu 2022 roku wyprodukowaliśmy najwięcej piskląt kurcząt rzeźnych w historii! Co więcej, nakłady jaj wylęgowych oraz ekonometria podpowiadają, że ten rok może być niesamowity jeśli chodzi o wolumeny produkcji piskląt. Kolejne rekordy mogą pękać jak zapałki. Dokąd nas to zaprowadzi? Czy to dobrze? Zbyt wcześnie jeszcze by wyrokować”. Na razie te słowa są prorocze. Mamy kolejny miesiąc, maj, i kolejny rekord wszechczasów. 128 mln sztuk!

Coś niesamowitego dzieje się także w sektorze kaczek. Skumulowana produkcja piskląt kaczych porównywana rok do roku rośnie o niemal 41 proc.! Produkcja kaczych jaj wylęgowych poszybowała jeszcze bardziej (o prawie 55 proc)! Kosmos! Co zatem się dzieje? Zgodnie z naszym rozeznaniem baza wylęgowa istotnie powiększyła się, a nowe rekordy są przed nami!

Poultry Insider to także najnowsze i starannie przez nas wybrane informacje drobiarskie ze świata oraz komentarze do sytuacji na rynku skupu jaj oraz rynku skupu żywca kurcząt rzeźnych.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.