Informacje

Poultry Insider, wydanie z 8 marca 2021

Poultry Insider, wydanie z 8 marca 2021

Najnowszy Poultry Insider przynosi styczniowe dane wylęgowe. A te są bardzo ciekawe. W przypadku kurcząt rzeźnych, na przykład, takich danych o wylęgach nie pamiętają nawet najstarsi drobiarze! Wylęgi piskląt brojlerów kurzych w styczniu spadły o niemal 12 proc. w porównaniu do stycznia 2020 roku! Równie interesująco jest w przypadku kur nieśnych. Wylęgi kurek wyglądają tak, jakby miało nastąpić istotne przyspieszenie produkcji w drugiej części tego roku. W styczniu przybyło o niemal 10 proc. więcej młodych ptaków niż rok temu o tej porze. Dobra cena jaj może utrwalić to zjawisko. Tymczasem sytuacja w sektorze kaczek nie jest jednoznaczna. Z jednej strony o ponad cztery procent rosną wylęgi piskląt, ale z drugiej strony w nakładach kaczych jaj wylęgowych silny trend wzrostowy rozpoczął delikatne hamowanie.

Precyzyjne omówienie ostatnich danych wylęgowych, z odniesieniem do danych historycznych, wraz z wygodnymi tabelami oraz przejrzystymi wykresami dostępne jest w Poultry Insiderze.

Nasze narzędzie analityczne to także komentarze z rynków skupu żywca kurcząt rzeźnych oraz z rynku hurtowego jaj. Tradycyjnie proponujemy Państwu również subiektywny przegląd naszym zdaniem najważniejszych doniesień drobiarskich ze świata.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.