Informacje

Poultry Insider, wydanie z 8 sierpnia 2022

Poultry Insider, wydanie z 8 sierpnia 2022

Najnowszy numer Poultry Insidera przynosi dane dotyczące produkcji mięsa drobiowego. Jeszcze miesiąc temu wzrost produkcji mięsa drobiowego ogółem w Polsce wynosił około 3,9 proc. (rok do roku, narastająco). Teraz ta sama miara pokazuje już skok o niemal 5,9 proc. Jak nietrudno zgadnąć dużą rolę odgrywa tu rosnąca produkcja mięsa kurcząt rzeźnych (miesiąc temu plus 3 proc.; obecnie plus 4,7 proc.). Co dzieje się w produkcji mięsa z poszczególnych gatunków? Przekonają się Państwo zaglądając do Poultry Insidera. Znaleźć tam można informacje dotyczące całego regionu europejskiego, w czteroletnim przekroju zamieszczone w wygodnych, porównywalnych tabelach.

Najnowszy numer naszego biuletynu analitycznego przynosi także informacje dotyczące sprzedaży eksportowej w segmencie przetwórstwa jaj. Przyzwyczailiśmy się już, że polski rynek jajeczny to nie tylko sukcesy eksportowe w sprzedaży jaj w skorupkach (jesteśmy jednym z największych globalnych graczy w tym segmencie), ale również mamy coraz silniejszy segment przetwórstwa. Póki co, tegoroczna sprzedaż eksportowa przetworów z grupy CN 0408 nie odnotowuje historycznych rekordów, ale też nie notuje spadków…

Poultry Insider to także najnowsze, wybrane przez nas wiadomości drobiarskie ze świata oraz komentarze dotyczące sytuacji na rynku skupu jaj oraz rynku skupu żywca kurcząt rzeźnych.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.