Informacje

Sympozjum drobiarskie w Zakopanem

Sympozjum drobiarskie w Zakopanem

Wpływ organizacji i ruchów ekologicznych na sytuację producentów jaj, prognozy i analizy dotyczące rynku jaj oraz metody zabezpieczania ryzyka w produkcji drobiarskiej to tylko przykładowe zagadnienia, którymi w tym roku będą zajmować się przedstawiciele branży jaj na swoim dorocznym spotkaniu. Już za miesiąc, ósmego czerwca, w Zakopanem, odbędzie się najważniejsza konferencja producentów jaj w Polsce, w której udział zapowiedziały także największe przedsiębiorstwa pracujące na rzecz branży oraz kluczowe dla rynku firmy handlowe.

W części merytorycznej spotkania uczestnicy poznają nowoczesne systemy chowu kur mające potencjał zastąpienia systemów klatkowych.  Sporo miejsca na konferencji zajmą wykłady poświecone różnego typu zakażeniom i chorobom ptaków oraz sposobom produkcji pasz.

Seminarium w Zakopanem odbędzie się w tym roku po raz dwudziesty drugi. Oprócz możliwości zapoznania się z najnowszymi analizami i osiągnięciami nauki i przemysłu na rzecz sektora jaj spotkanie będzie jak zwykle okazją do nawiązania kontaktów handlowych i technologicznych, wymiany doświadczeń czy ustanowienia partnerstw strategicznych. Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz jest jednym ze współorganizatorów spotkania. Organizatorem głównym jest OPOL-DROB, na którego stronie internetowej dostępne są szczegóły tegorocznej konferencji.