Informacje

Uczniowski Światowy Dzień Jaja 2014

Promocja spożycia jaj  w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wielkopolskiej – zagłębiu produkcji jaj.  

Szkoła ta zasłużyła na pierwsze miejsce w organizacji obchodĂłw i propagowaniu zdrowej i smacznej diety jajecznej, a hasła i wierszyki  reklamowe   wymyślone przez uczniĂłw na publikację:


„ Jedz jaja ze Środy – dodadzą ci zdrowia i urody!”
                        
„Zdrowe jajka jedz, a przez życie będziesz biec!”

„ Myśli kura… Aja, aja – jakie zdrowe kurze jaja!”
                    
„Jemy jaja cud natury – jaja wytwarzają kury!”

To nie jest bajka,
że warto jeść jajka!
Warto, bo jajka kurze
obojętnie małe, czy duże
wartości odżywcze mają,
więc siłę i zdrowie dają!Uczniowie wszystkich klas wzięli czynny aktywny udział w przedstawieniu naturalnych wartości odżywczych jaj. Jajeczny temat,  wsparty znakomitymi pomysłami   i organizacją obchodĂłw, wyzwolił liczne talenty twĂłrcze uczniĂłw nie tylko plastyczne, ale rĂłwnież poetyckie.

„Uczniowie najstarszych klas  na lekcjach przyrody wykonywali plakaty ukazujące odżywcze zalety jaj oraz wymyślali hasła reklamujące ich spożywanie. Z kolei na lekcjach języka polskiego redagowali przepis na potrawę z jaj. Każdy przepis ozdobiony został tematyczną ilustracją. Wszystkie prace zostały umieszczone na tablicach  w holu szkoły. Stanowiły one dla uczniĂłw skarbnicę wiedzy o jajach. Z plakatĂłw można się było dowiedzieć, że jaja są zdrowe, ponieważ zawierają np. lecytynę, wielonienasycone kwasy tłuszczowe, aminokwasy. Jajka to rĂłwnież bogate źrĂłdło witaminy A, E, D i K oraz B2 i B12, kwasu pantotenowego i składnikĂłw mineralnych: fosforu, potasu, wapnia, żelaza, magnezu. Wszystkie zalety jaj okraszone zostały dowcipnymi hasłami.”

Uczmy się od Szkoły Podstawowej Nr 3 w Środzie Wielkopolskiej jak promować jaja.

Sprawozdanie z imprezy w pliku poniżej.
Dokumentacja fotograficzna na stronie internetowej szkoły. http://www.sp3sroda.edu.pl/galeria/galeria_14-15_swiatowy_dzien_jaja.html