Informacje

Zjazd przedstawicieli sektora jaj

Zbliża się najważniejsze cykliczne sympozjum drobiarskie sektora jaj. Między 8 a 10 czerwca w Zakopanem producenci i dystrybutorzy jaj, wytwĂłrcy pasz oraz firmy wspĂłłpracujące z sektorem będą zastanawiać się nad szansami rozwojowymi, ograniczeniami oraz najważniejszymi wyzwaniami przed jakimi stoi polskie drobiarstwo.  Udział w spotkaniu zapowiedziały największe podmioty na rynku.

Seminarium w Zakopanem odbędzie się w tym roku po raz dwudziesty pierwszy. OprĂłcz okazji do nawiązania kontaktĂłw handlowych i technologicznych, wymiany doświadczeń czy ustanowienia partnerstw strategicznych uczestnicy sympozjum będą mogli także zapoznać się z najnowszymi analizami i osiągnięciami nauki na rzecz sektora jaj.

W związku z sygnałami rynkowymi dotyczącymi możliwego zmniejszenia popytu na jaja klatkowe organizatorzy zaplanowali wykłady o systemach chowu alternatywnego oraz o bezpieczeństwie biologicznym metod produkcji nieklatkowej. Tegoroczne problemy z grypą ptakĂłw oraz zwiększona liczba przypadkĂłw salmonelli na fermach znajdą podczas zakopiańskiego seminarium swoją odpowiedź w prezentacjach dotyczących bioasekuracji oraz odszkodowań dla producentĂłw.

SzczegĂłłowe informacje na temat konferencji w Zakopanem można znaleźć w załączonym zaproszeniu.