Informacje

Poultry Insider, wydanie z 12 marca 2018

Poultry Insider, wydanie z 12 marca 2018

Produkcja drobiu, liczona ubojami przemysłowymi zgodnie z metodyką stosowaną przez Eurostat, wzrosła w   roku 2017 w Polsce o 3,32 procent. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w ostatnich 9 latach podwoiliśmy naszą produkcję to zeszłoroczny wynik okaże się nader skromny. W najnowszym numerze „Poultry Insider” proponujemy niezwykle dokładne spojrzenie na produkcję drobiu oraz – oddzielnie – na produkcję kurcząt rzeźnych. Nasz raport zawiera wygodne wykresy, grafiki oraz tabele porównawcze.

Na rynku skupu kurcząt mamy do czynienia z wyhamowaniem wzrostów. Co będzie dalej?  To, jak zwykle, jest przedmiotem naszych rozważań na stronie pierwszej „Poultry Insidera”. W tym samym miejscu, i w podobny sposób, analizujemy rynek jaj.

Branżę produkcji i dystrybucji jaj powinna szczególnie zainteresować analiza handlu zagranicznego Unii Europejskiej za 2017 rok. Był to rok wyjątkowy dla europejskich producentów, co spowodowało, że na rynku miało miejsce kilka znaczących zdarzeń, które oddziałują na branżę do tej pory. Szczegółowo omawiamy tę sprawę w „Poultry Insiderze”.

W sekcji newsowej „PI” znajdują się następujące informacje: Pogarsza się sytuacja finansowa rosyjskich producentów mięsa drobiowego; Kursy walutowe szkodzą drobiarstwu na różne sposoby; Kłopoty znanej francuskiej firmy drobiarskiej Doux; Arabia Saudyjska postawiła nowy cel samowystarczalności w produkcji mięsa drobiowego; Wietnamska przetwórnia jaj planuje inwestycje rozwojowe; Parlament Stanu Iowa ostatecznie przyjął ustawę nakazującą niektórym sklepom sprzedaż jaj klatkowych.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.