Informacje

Poultry Insider, wydanie z 14 maja 2018

Poultry Insider, wydanie z 14 maja 2018

Brazylia jest od mniej więcej połowy zeszłego roku na ustach całego drobiarskiego świata. Nie chodzi wyłącznie o obecne problemy Brazylijczyków, ale także o kłopoty które się dopiero  pojawią. O tym jakie to mogą być zmartwienia i czy zmienią one układ sił w międzynarodowym handlu mięsem drobiowym informujemy w obszernym raporcie dotyczącym drobiarskich rynków bliskowschodnich, które są dla brazylijskich firm głównym odbiorcą eksportu. W Poultry Insiderze omawiamy także europejski eksport na rynki państw pozaunijnych (tak zwane rynki krajów trzecich), w kontekście konkurencji między wysyłkami realizowanymi przez członków EU 28.

Na rynku skupu kurcząt rzeźnych sprawdzają się nasze prognozy dotyczące zmiany trendu i pojawienia się ruchu wzrostowego. Jak długo potrwa ta sytuacja i jakie są jej przyczyny piszemy na pierwszej stronie „PI”. W tym miejscu znajduje się oczywiście także komentarz dotyczący rynku jaj, na którym nerwowość sięga już zenitu. Co będzie dalej? O tym w „Poultry Insiderze”.

W warstwie informacyjnej „PI” pojawiają się następujące informacje: ukraińscy eksporterzy  budują zaufanie na rynkach państw trzecich dzięki Unii Europejskiej; niektóre Brazylijskie zakłady wstrzymują produkcję ze względu na kłopoty w Europie; Mitsubishi inwestuje w żywność halal na Bliskim Wschodzie; izraelskie drobiarstwo emituje najwięcej dwutlenku węgla na świecie; wystrzał cen drobiu w Indiach.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.