Informacje

Poultry Insider, wydanie z 19 lipca 2021

Poultry Insider, wydanie z 19 lipca 2021

Najistotniejszym wydarzeniem ostatnich kilkunastu dni na rynku drobiarskim jest bardzo duży i gwałtowny spadek cen skupu żywca kurcząt rzeźnych. Analitycy KIPDiP sugerują poszukiwanie przyczyn tego spadku na rynku europejskim. W związku z tym, tym z Państwa, którzy próbują zrozumieć sytuację rynkową polecamy w najnowszym wydaniu Poultry Insidera nie tylko nasz tradycyjny komentarz rynkowy, ale także analizę dotyczącą europejskiego handlu zagranicznego, która formułuje dość istotne hipotezy…

Bieżący Poultry Insider przynosi informacje istotne dla branży jaj. Chodzi najnowsze dane dotyczące przywozu jaj i ich przetworów z Ukrainy do Unii Europejskiej. Ukraina zdecydowanie dominuje w sprzedaży na unijne rynki mając 40 proc. udział w pokryciu zapotrzebowania unijnego na jaja i przetwory z krajów trzecich. Od dłuższego już czasu w naszych analizach zwracamy uwagę, że import z Ukrainy opiera się nie tylko na bezcłowych kontyngentach, ale „opłacalne” są dla Ukraińców wysyłki w ramach pozostałych dostępnych mechanizmów celnych.

Tradycyjnie w naszym biuletynie analitycznym znajdą Państwo najważniejsze, subiektywnie wybrane drobiarskie informacje ze świata oraz komentarze dotyczące sytuacji na kluczowych rynkach drobiarskich.

Zachęcamy do subskrypcji „Poultry Insider”! Więcej informacji na temat "PI" można znaleźć tutaj.